Internet i Komputery

Startuje pierwsza edycja Sales Hacking Week

Data publikacji: 07.06.2017 13:08Livespace rusza z cyklicznymi szkoleniami online dla handlowców nowej generacji. Szkolenia w formie webinariów organizowane będą co kwartał. Pierwsza edycja Sales Hacking Week już w czerwcu.

iOS11, koniec opłat za roaming, wejście dużego producenta akcesoriów do Polski. Przegląd #telekomunikacja

Data publikacji: 07.06.2017 12:49W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o wprowadzaniu nowej wersji systemu operacyjnego Apple - iOS 11, zniknięciu opłat za roaming i nowych urządzeniach na polskim rynku. Zapraszam do lektury.

Za „darmowy” roaming w Europie zapłacą telekomy i ich klienci

Data publikacji: 07.06.2017 12:02Od 15 czerwca 2017 zmieniają się warunki świadczenia usług roamingu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). „Ceny połączeń za granicą jak w domu” będą dużym wyzwaniem dla telekomów.

Dlaczego UX jest kluczowe dla przyszłości SEO?

Data publikacji: 07.06.2017 10:59Fakt, iż każdy z nas jest indywidualnością wiadomo nie od dziś. Jedni wolą czarne, drudzy białe. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego. Jednak są na świecie osoby, których zadaniem jest znalezienie złotego środka i jednoczesne dotarcie do każdej możliwej grupy odbiorców. Co ważne, nie chodzi tylko o to, by zwrócić na siebie uwagę. Osobę potencjalnie zainteresowaną naszymi usługami należy u siebie zatrzymać i sprawić, by wróciła do nas w najbliższym czasie. Brzmi jak opis działania dyrektora dużego sklepu? Pewnie tak, jednak dokładnie takie same zadania czekają na tych, którzy zajmują się UX w kontekście SEO.

Polskie startupy w finale europejskich nagród i na MIT. Przegląd #ebiznes

Data publikacji: 07.06.2017 7:41W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie m.in. informacje o udziale polskich startupów w finale europejskiego konkursu oraz polsko-amerykańskiego programu akceleracyjnego. Zapraszam do lektury.

Nowy iMac Pro, monitor dla graczy, profesjonalna karta graficzna. Przegląd #sprzęt

Data publikacji: 06.06.2017 17:12W dzisiejszym przeglądzie sygnalizujemy jedną z najbardziej zaskakujących nowości zaprezentowanych wczoraj przez firmę Apple, nie zapominając o innych produktach dla profesjonalistów i - niemal już tradycyjnie - dla graczy.

Polski startup w Brazylii, start eKatalogów. Przegląd #ebiznes

Data publikacji: 06.06.2017 8:49W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie m.in. informacje, który polski startup otworzył biuro w Brazylii, na co pozwalają eKatalogi i czy przelewy natychmiastowe są popularne. Zapraszam do lektury!

Problem barier lokalizacyjnych w przepływie danych

Data publikacji: 05.06.2017 20:50Współcześnie dane stanowią paliwo dla nowoczesnej gospodarki. Są one bowiem istotnym elementem wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i postępu społecznego. Cechą charakteryzującą tzw. gospodarkę opartą na danych jest ekosystem, w którym podmioty zaangażowane w generowanie i przetwarzanie danych współpracują ze sobą w celu zapewnienia dostępności i użyteczności danych, tak aby mogły być one powszechnie wykorzystywane.

Jak radzić sobie z atakami DDoS i botnetem?

Data publikacji: 05.06.2017 16:36Ataki DDoS (Distributed Denial of Service — rozproszony atak typu odmowa usług) dotarły do powszechnej świadomości publicznej w ubiegłym roku, po szeregu incydentów mocno nagłośnionych przez media. Jednym z największych i najszerzej komentowanych był atak na firmę Dyn w październiku 2016 r. Chociaż samo zagrożenie trudno uznać za nowe —występuje od końca lat 90. ubiegłego wieku — wspomniany atak na Dyn jest interesującym przykładem, gdyż do jego koordynacji użyto słabo zabezpieczonych urządzeń podłączonych do IoT (Internetu rzeczy).

Kredyt na samochód – czy to się opłaca?

Data publikacji: 05.06.2017 15:24Szukasz dobrej oferty na kredyt samochodowy, aby nie odkładać marzeń o nowych czterech kołach w nieskończoność? A może już masz coś na oku, ale brakuje Ci konkretnej kwoty na zakup auta? Sprawdź czy kredyt na samochód to coś dla Ciebie.

Polish Tech Night, nagrody e-Izby, Backup Forum, Academy Smolna, Bootcamp Full-Stack, konferencja Polskiego Stowarzyszenia Marketingu. Przegląd #wydarzenia

Data publikacji: 05.06.2017 14:10Czerwiec (ale oczywiście nie tylko) jest bogaty w konferencje i seminaria, poza tym trwają nabory do specjalnych programów oraz konkursów. Zapraszamy do lektury dzisiejszego przeglądu.

Porozumienie dla cyberbezpieczeństwa w motoryzacji. Nowa platforma IoT. Przegląd #ebiznes

Data publikacji: 05.06.2017 8:27W dzisiejszym przeglądzie znajdziecie informację o planach zwiększenia cyberbezpieczeństwa w nowoczesnych samochodach oraz o nowej platformie do rozwoju internetu rzeczy. Zapraszam do lektury.

ReaktorY – łączmy studentów technicznych i biznesowych, robiąc startupy

Data publikacji: 02.06.2017 19:386 czerwca w Warszawie odbędzie się ReaktorY – projekt dedykowany studentom różnych kierunków, którzy chcą założyć własny startup bądź dołączyć do budowania jakiegoś projektu od zera. Spotkanie obejmie konkurs na najlepszy pomysł biznesowy, współpracę z doświadczonymi mentorami oraz stworzy okazję do wyjątkowego networkingu. Wydarzenie zostanie zorganizowane przez ReaktorWarsaw i Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.

Klawiatura i zestaw słuchawkowy dla graczy. Przegląd #sprzęt

Data publikacji: 02.06.2017 18:10W dzisiejszym przeglądzie m.in. klawiatura przeznaczona dla fanów e-sportu i nietypowe rozwiązanie zestawu słuchawkowego dla graczy. Zapraszamy do lektury.

Nie taki WannaCry straszny? Analiza

Data publikacji: 02.06.2017 14:36WannaCry trzymał nas wszystkich w napięciu przed długi czas. Teraz przyszedł czas, by na chwilę obejrzeć się za siebie, przeanalizować go i przyjrzeć się jego szczególnym cechom.

Nowy prezes ATM, awanse w Deloitte Digital, zmiana Kierownika Sprzedaży Partnerskiej Axence, nowe osoby w Mixit.pl, PSP pod nowym kierownictwem, Balabit z nowym ekspertem w Radzie Nadzorczej. Przeg

Data publikacji: 02.06.2017 11:49Przejścia między firmami, nowe stanowiska, awanse - zapraszamy do lektury przeglądu #personalia, gdzie będzie można znaleźć podsumowanie informacji o zmianach personalnych w e-biznesie i na stanowiskach związanych z technologiami cyfrowymi w firmach i instytucjach.

4,6 mln zł finansowania dla startupu fintech. Fuzja Polskich ePłatności i części Kolportera. Przegląd #ebiznes.

Data publikacji: 02.06.2017 7:26Przy piątku duża porcja optymistycznych wiadomości e-biznesowych - w dzisiejszym przeglądzie znajdziecie informacje o nagrodach, dobrych wynikach i sukcesach biznesów na różnym etapie rozwoju. Miłej lektury!

On tylko gra w Minecrafta! – rodzice udają, że sieć to samo dobro

Data publikacji: 01.06.2017 22:02Kim są członkowie drużyny dziecka w jego ulubionej internetowej grze? Większość z nich może faktycznie szukać wspólnej zabawy, ale i tutaj czasem trafi się „czarna owca”, która wykorzystując zaufanie malucha może poprosić go np. o podanie poufnych danych.

Tylko jedna na sto polskich stron WWW korzysta z bezpiecznych protokołów komunikacji

Data publikacji: 01.06.2017 21:53Jak wynika z najnowszego raportu NASK, jedynie 1% stron z rozszerzeniem .pl korzysta z bezpiecznego protokołu DNSSEC, umożliwiającego uwierzytelnienie źródeł danych w internecie. Niemal wszystkie zabezpieczone domeny są rejestrowane przez użytkowników z zagranicy.

FinAi pozyskał 4,6 mln złotych na stworzenie innowacyjnej platformy kredytowej

Data publikacji: 01.06.2017 21:42Inwestorem, który wyłożył pieniądze w rundzie seed jest Fundusz Fidiasz, należący do Krzysztofa Domareckiego – założyciela Grupy Selena.

SMS i e-mail z informacją o gotowym paszporcie

Data publikacji: 01.06.2017 21:20Od 1 czerwca 2017 każdy, kto złoży wniosek o paszport może zostać powiadomiony SMS-em lub e-mailem, o tym że paszport jest już gotowy do odbioru.

Aplikacja do urządzania wnętrz zwyciężyła w ABB IT Challenge

Data publikacji: 01.06.2017 21:11Aplikacja umożliwiająca urządzanie wnętrz w rzeczywistości rozszerzonej to zwycięski projekt Piotra Krawirandy, Krzysztofa Fudały i Jakuba Forysiaka w 10. edycji ogólnopolskiego konkursu technologicznego ABB IT Challenge.

Darmowy program do zabezpieczenia sieci Wi-Fi od Bitdefender

Data publikacji: 01.06.2017 20:01Firma Bitdefender udostępniła aplikację Home Scanner - darmowe narzędzie do zabezpieczenia domowej sieci Wi-Fi, nie tylko bezprzewodowej, ale i lokalnej. Pozwala ono sprawdzić, kto łączy się do naszej sieci i na jakim adresie IP.

Najlepsi e-sportowi piłkarze powalczą o 200 tys. dolarów. Finałowe rozgrywki będzie można śledzić online

Data publikacji: 01.06.2017 18:082 czerwca br. światowa czołówka zawodników Pro Evolution Soccer 2017 spotka się, by podczas finałów sezonu wyłonić najlepszego gracza globu w piłkarską produkcję Konami. Finały można śledzić na żywo na Twitchu, Facebooku i YouTube.

Kosmiczne podejście do laptopów, zapowiedzi komputerów dla graczy. Przegląd #sprzęt

Data publikacji: 01.06.2017 16:00W dzisiejszym przeglądzie m.in sygnalizujemy technologię Max-Q oraz zapowiadamy kolejną porcję komputerów dla graczy, odwołując się do zapowiedzi producenta procesorów i kart graficznych. Zapraszamy do lektury.

W Polsce powstał dom odczytujący emocje

Data publikacji: 01.06.2017 15:12Już w progu przywita nas inteligentna wycieraczka, temperatura, wilgotność powietrza ustawi się sama do naszych wymagań, a sam dom zareaguje na nasze emocje. Przykład? Dostosuje otoczenie do naszego samopoczucia – tak już niebawem mogą wyglądać nasze domy i mieszkania. W Polsce właśnie powstał jeden z najnowocześniejszych inteligentnych domów w Europie.

Twoje dziecko nie rozstaje się z tabletem? To dobrze, będzie miało ciekawą pracę

Data publikacji: 01.06.2017 14:16Kluczową rolę na wczesnym etapie edukacji dziecka – m.in. na temat bezpieczeństwa – powinni odgrywać rodzice, co może przynieść korzyści w przyszłości, gdy podopieczny bliżej zainteresuje się IT. O tym, że jest o co walczyć, przekonuje analiza Komisji Europejskiej, z której wynika, że w Europie brakuje już 500 tys. informatyków.

Naukę programowania dzieci powinny zaczynać już w przedszkolu. To pozwoli wypełnić lukę kadrową w branży IT

Data publikacji: 01.06.2017 13:03Cyfrowe umiejętności decydują dziś o naszej atrakcyjności na rynku pracy i zatrudnieniu. Tymczasem blisko 12 mln Polaków to osoby wykluczone cyfrowo, a kompetencje dzieci i młodzieży w tym zakresie odbiegają od europejskiej średniej. Zmienić to mają rządowe i unijne programy oraz społeczne inicjatywy wspierane przez prywatny biznes. Jedną z nich jest program Very Senior Developers, który właśnie wystartował.

Okulary VR Sony Playstation - jak się sprawdzają?

Data publikacji: 01.06.2017 9:54Świat gier komputerowych i konsoli wciąż się rozwija, czego dowodem są okulary, przenoszące nas do wirtualnej rzeczywistości. Choć na rynku znaleźć możemy sprzęty różnej jakości i nie wszystkie spełniają oczekiwania wytrawnych graczy, znajdą się i takie, które zachwycą nas realizmem obrazu. Czy należą do nich okulary VR PlayStation? Tego dowiecie się z niniejszego artykułu.

Nowy coworking w Poznaniu, nowy akcelerator w Polsce. Przegląd #ebiznes

Data publikacji: 01.06.2017 7:28Coworking na co dzień, akceleracja też nie od święta - w dzisiejszym przeglądzie o nowych możliwościach dla startupów i o najnowszych osiągnięciach dojrzałych biznesów. Zapraszamy do lektury.


Starsze wiadomości »
reklama
Polecamy


Reklamy sponsorowane

© 2008 Fakteo - Wiadomości, Informacje, Newsy, Świat, Polityka, Wydarzenia, Fakty - Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt »